kate@gniezno.opoka.org.pl
katechizacja@archidiecezja.pl

Informacje bieżące – aktualizacja maj 2020

Drodzy Katecheci, kilka informacji związanych z planowanymi w maju inicjatywami:
100.rocznica urodzin św. Jana Pawła II:
1. Odpowiadając na pytania katechetów, prace z okazji 100.rocznicy urodzin św. Jana Pawła II wykonują i przesyłają katecheci. To mają być Państwa prace.
Konkurs na etiudę teatralną:
2. Rozstrzygnięcie konkursu na etiudę teatralną inspirowaną życiem i dziełami św. Jana Pawła II jest przesunięte na inny termin, dziś trudno podać konkretną datę. Większość katechetów, chcący wziąć udział, nie zdążyła nagrać z uczniami tej etiudy, wobec tego trzeba poczekać do czasu powrotu uczniów do szkół. Na stronie internetowej będą szczegóły. Kto już nagrał, niech na razie przechowa u siebie filmik.
Konkurs na scenariusz lekcji religii przed peregrynacją Obrazu:
3. Konkurs adresowany do Katechetów na scenariusz lekcji religii w związku z peregrynacją kopii Obrazu Matko Bożej Częstochowskiej w naszej archidiecezji  – jest aktualny. Na scenariusze lekcji czekamy do 31 maja 2020 roku.
Konkurs plastyczny „Jezus Chrystus Dobry Pasterz”:
4. Rozstrzygnięcie Archidiecezjalnego Konkursu Plastycznego Jezus Chrystus Dobry Pasterz będzie miało miejsce również w innym, możliwym terminie. Jeśli uczniowie już wykonali prace konkursowe, niech zachowają je do czasu powrotu do szkół i wtedy przekażą je swoim nauczycielom religii.
Festiwal w Roku św. Jana Pawła II:
5. Planowany na 28 maja 2020 roku XII Archidiecezjalny Festiwal Twórczości Religijnej Osób z Niepełnosprawnością „W Roku św. Jana Pawła II”, musi, ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną, odbyć się w innym terminie. Część placówek i wspólnot przesłała już prace, a część nie. O nowym terminie poinformujemy zgłoszone placówki, wspólnoty i ośrodki. Przesłane tematy prac należy zachować, by móc je potem przekazać swoim uczniom, wychowankom, podopiecznym.
Katechezy przed 100. rocznicą urodzin Jana Pawła II:
6. Inspiracje do przeprowadzenia lekcji religii przed 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II , w Roku św. Jana Pawła II, znajdują się na stronie internetowej Wydziału Katechetycznego, w zakładce Aktualności

Ponadto katecheci z Trzemeszna prosili poinformować, że również termin rozstrzygnięcia, organizowanego przez nich  Konkursu Plastyczno – Wiedzowego dla Uczniów Szkół Podstawowych „ Pamiętamy O Tobie –100 rocznica urodzin Jana Pawła II” uległ zmianie.