kate@gniezno.opoka.org.pl

Organizatorzy: Wydział Katechetyczny

Termin III (biblijne): 28 – 29 czerwca 2021

Organizatorzy: Wydział Katechetyczny, Dzieło Biblijne

Rekolekcje rozpoczynają się o godz. 9.00, kończą się o godz. 16.00.

Zgłoszenia: w Wydziale Katechetycznym Kurii ul. Łaskiego 7, tel. 61 426 21 02, wew. 302; 304 od poniedziałku do piątku od godz. 8.30 do 14.00; e-mail: kate@gniezno.opoka.org.pl, na warsztatach metodycznych lub na adwentowych dniach skupienia.

REKOLEKCJE W DRODZE
PIELGRZYMKA KATECHETÓW NA JASNĄ GÓRĘ

Termin: 1 – 2  lipca 2021

Miejsce: Częstochowa
Organizator: Wydział Katechetyczny

Organizowany będzie wspólny wyjazd autokarem do Częstochowy z Gniezna. Wyjazd 1 lipca z Gniezna o godz. 7.30 sprzed Katedry, ul. Łaskiego (Września, ul. Gnieźnieńska ok. godz. 7.30, Słupca, Kościół św. Wawrzyńca, ok. 8.00).

PIELGRZYMKA KATECHETÓW DO SANKTUARIÓW PODKARPACIA
I OGRODU BIBLIJNEGO

Termin:  3 – 6 lipca 2021
Miejsce:  Sanktuaria Podkarpacia i Ogród Biblijny w Myczkowcach
Organizator: Wydział Katechetyczny, Dzieło Biblijne

W programie: Łańcut, Komańcza, Ogród Biblijny w Myczkowcach, Solina, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Krasiczyn, Jarosław. Wyjazd z Gniezna  w sobotę 3 lipca 2021 roku we wczesnych godzinach porannych  sprzed Katedry, ul. Łaskiego (dokładną godzinę podamy w późniejszym terminie).

Cena zawiera:

• Przejazd klimatyzowanym autokarem
  • Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelach, pok. 2,3 osobowe z łazienkami
  • Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje
  • Opiekę i informację turystyczną pilota
  • Ubezpieczenie – NNW do 5000 zł

Zgłoszenia (należy podać adres, PESEL, nr tel. kom., e-mail) w Wydziale Katechetycznym do 10 maja 2020. Decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem zgłoszenia jest bezzwrotna przedpłata 300 zł (na warsztatach metodycznych, dniach skupienia lub w Wydziale Katechetycznym).

Szczegółowy program pielgrzymki:

DZIEŃ 1      ŁAŃCUT

Podstawienie autokaru i wyjazd z Gniezna w bardzo wczesnych godzinach rannych. Przejazd  do Łańcuta, gdzie z przewodnikiem zwiedzimy zamek – jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce, słynącą ze znakomitych wnętrz.  Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim.  Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Soliny.

DZIEŃ 2        KOMAŃCZA – MYCZKOWCE – SOLINA

Śniadanie i przejazd  do Komańczy, gdzie nawiedzimy klasztor Sióstr Nazaretanek, w którym więziony był Prymas Tysiąclecia Stefan Wyszyński. Jest to bardzo urokliwe miejsce. To tutaj Prymas napisał Jasnogórskie Śluby Narodu, spacerując po okolicznych dróżkach. W Komańczy zwiedzimy także cerkiew prawosławną lub grekokatolicką. Następnie wizyta w Myczkowcach, gdzie znajduje się ogród biblijny – żywa księga Biblii, zawierająca przemyślaną katechezę o biblijnej historii zbawienia. Przejazd do Soliny, gdzie pospacerujemy największą w Polsce zaporą z pięknym widokiem na Jezioro Solińskie. Rejs statkiem po jeziorze. W programie jest przewidziana niedzielna msza św. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu w ok. Soliny.

DZIEŃ 3     KALWARIA PACŁAWSKA – PRZEMYŚL – KRASICZYN

Śniadanie i przejazd do Kalwarii Pacławskiej, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej. Sanktuarium ze względu na szczególny kult Męki Pańskiej nazywane jest Jerozolimą Wschodu, natomiast ze względu na kult Maryi – Jasną Górą Podkarpacia. Drewniane domki przy klasztorze, Maryjne ścieżki, liczne kapliczki murowane i drewniane przedstawiające Mękę Pańską uspokajają, napawają nadzieją i optymizmem.  Następnie przejazd do Przemyśla – perły Podkarpacia, gdzie zobaczymy katedry, cerkiew greckokatolicką, renesansowy zamek oraz rynek z pięknymi kamienicami. Kolejnym etapem zwiedzania będzie Kopiec Tatarski, wzgórze górujące nad miastem – z piękną panoramą na miasto oraz rzekę San. Przejazd do Krasiczyna, gdzie zobaczymy jeden z piękniejszych polskich zamków doby renesansu wraz z unikalnym ogrodem zamkowym.Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4        JAROSŁAW

Przejazd do Jarosławia, msza św. u Sióstr Niepokalanego Poczęcia NMP. Po zwiedzaniu przejazd powrotny do Gniezna, po drodze obiad pożegnalny. Powrót na miejsce zbiórki ok. północy.

Uwagi:

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.